Haber

Beyşehirliler depremzedeler için bir araya geldi

Konya’nın Beyşehir ilçesinde vatandaşlar, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremde yaralananlara kayıtsız kalmadı.

Beyşehir’in av tüfeği üretim merkezlerinden Üzümlü Mahallesi’nde Üzümlüspor Kulübü öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Yerleşim merkezinde toplanan 2 tır yardım malzemesi depremzedelere teslim edilmek üzere Hatay’a gönderildi.

Üzümlüspor Kulüp Başkanı Ali Ece konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Üzümlü hemşerilerimizin destek ve yardımları sayesinde 2 tır yardım malzemesi topladık. Ayrıca yaklaşık 100 bin lira tutarında nakdi yardımda bulunuldu. Üzümlü halkı bu konuda gerçekten hassas ve duyarlıydı.”Altınlarım var’ diyenler, hatta kumbarasını alan çocuklarımız bile bölgemiz adına hayırların en güzelini yaptılar. Biz de gönüllü olarak takım kaptanımızı ve bazı oyuncularımızı deprem bölgemiz olan Hatay’a uğurladık. Orada yürütülen yardım, arama kurtarma faaliyetlerine de destek verecekler.”

Hatay’dan sonra Kahramanmaraş’a destek

Beyşehir Kaymakamlığı öncülüğünde başlatılan ve Beyşehir Belediyesi, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerin desteklediği yardım kampanyası devam ediyor.

İlçede toplanan 6 TIR yardım malzemesinin Hatay’a gönderilmesinin ardından Kahramanmaraş’a 1 tır ve 3 tır yardım malzemesi gönderildi.

İlçe Müftüsü Veysel Kükrek tarafından anıt yerinde kılınan namazın ardından yardım malzemesi taşıyan araçlar deprem yerine uğurlandı.

haberkeskin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu